Şirket Türleri Ve Gerekli Belgeler

Türkiye’de şirketler öncelikle şahıs ve ortaklı şirketler olmak üzere ikiye ayrılır. Şahıs şirketleri kurulumu ve kapatılması kolay olan, ama iş hacmi daha küçük olan şirketlerdir. Şahıs şirketlerinin her işlemi yapmaya yetkileri yoktur.

Anonim şirketler kurulumu en zor olan ve kapatılması içinde kurulduktan sonra en az üç yıl geçmesi gereken, mali müşavir yardımı ile kurulabilen şirketlerdir. Bu şirketlerin kurulumunda, ortakların imza sirkülerleri, banka işlemleri, vergi dairesi kayıtları gibi birçok işlem yapılır. Anonim şirket kurulumlarında sanayi odasına kayıt yaptırılması zorunludur.

smmmsedataslan gibi şirket kurulum profesyonelleri yardımıyla şirket kuruluşu işlemlerini yapanlar hemen halledebilirken, bu işlerden çok anlamayanlar, kuruluşu bir aya kadar uzatabilmektedir.

Biran önce hizmet ve ya satış faturası kesmek isteyen şirketlerin anonim şirket kuruluşu o kadar kolay bitmez. Devlet prosedürleri bir haftada, bir ay sürebilir.

Sizden istenen evrakları en doğru şekilde, noter onaylı olarak hazırlarsanız, hiçbir sorun yaşamadan, bir hafta içerisinde http://www.smmmsedataslan.com.tr sitesinde belirtildiği gibi fatura kesebilir, şirket akışını başlatabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s